KIŞ BAHÇESİ

Aynı zamanda hem gökyüzünü görmek, hem gün ışığından olabildiğince faydalanmak, hem de yağmur ve rüzgardan korunmayı bir arada düşünecek olursak, Sky-Light aklınıza gelecek ilk üründür. 

Cam tavanı sayesinde gece-gündüz gökyüzünün eşliğinde bahçenize farklı bir pencereden bakacaksınız.

Etrafına uygulanabilecek cam veya Zip perde sistemleriyle tamamen kapalı bir kış bahçesine dönüşür.

Sky-Light ile sıcak ortamlarda mevsim geçişlerinin tadını çıkartın.

2 CAM TAVAN FİNAL

EN  700

AÇILIM 300

CAM TAVAN GİYOTİN

CAM TAVAN GİYOTİN

CAM TAVAN SÜRME

CAM TAVAN SÜRME

CAM TAVAN ZİP PERDE

CAM TAVAN ZİP PERDE


Kış Bahçesi

Özellikle soğuk kış aylarında olmak üzere, konutlarda veya konutların ortak kullanıma ait mekanlarda cam veya farklı malzemelerle tavanı ve çevresi kapatılarak oluşturulan büyük bir fanusu andıran yaşam alanlarına kış bahçesi denilmektedir. Büyük kentlerde betonlarla çevrili olan modern günümüz insanının en büyük sorunlarından bir tanesi yeşil ve doğal alan yoksunluğudur. Her canlıda olduğu gibi biz insanlar için de yeşil alanlar fizyolojik ve psikolojik faydalar taşır. İnsan doğası gereği bahçe ve benzeri yeşil alanlarda kendisini dingin ve huzurlu hisseder. Fakat metropollerde ve büyük şehirlerde yeşil alan varlığı seneden seneye azalmakta ve yakın mesafelerde ulaşmak kolay olmayabilmektedir. Bu noktada özellikle son 20 yılda ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan kış bahçesi uygulaması kolay ve pratik çözümler sunmaktadır. Evlerin bahçe ya da benzeri dış mekanlarında olduğu gibi teras ve geniş balkonlarında da kış bahçesi uygulamasını görebilmekteyiz. Kış bahçesi ister bitkilerle ister mobilyalarla dekore edilerek yaşam ve oturma alanı olarak işlevini yerine getirir. Kapalı ve saydam malzemeden tasarlanan duvar ya da cam sistemiyle özellikle soğuk havalarda korunaklı bir alan halini alırlar. 4 mevsimin görüldüğü ülkemizde insanlar kış bahçeleriyle 4 mevsim baharı evlerine taşımayı amaçlarlar. Bunun yanında 4 mevsim boyunca sert iklime sahip bölgelerde de kış bahçesi kullanımı çok mantıklı hale gelmektedir. Kış bahçelerinde duvarlar camdan olabileceği gibi sabit ya da açılır kapanır bir tasarım da söz konusu olabilir. Ayrıca bu kapalı alanlar isteğe bağlı olarak sabit ya da açılır kapanır tavan sistemleriyle desteklenebilirler. Modern teknolojinin de katkılarıyla kış bahçeleri yalıtımlı cam sistemleri sayesinde kullanıcılara 4 mevsim sıcak ve soğuktan korunma imkanını sunabilmektedirler. Kullanışlı ve konforlu yapılarının yanında kış bahçeleri dış mekanlarda kullanıcılarına modern bir estetik sunmaktadır. Pergowin Alüminyum Cam Sistemleri ailesi olarak modern bir kış bahçesinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şık tasarımları müşterilerimizle buluşturmaktayız. Bioklimatik ve diğer pergola sistemlerimizle açılır kapanır tavan ihtiyacına yanıt verirken isteğe bağlı tek tuşla çalışan raylı cam sistemlerimizle kış bahçelerinizi estetik ve ergonomik seçeneklerle tamamlıyoruz.

Kış Bahçesi Tasarımları

Kış bahçesi tasarımları kışın bahçe keyfinden mahrum kalmamak için evin bir bölümünün kapatılması uygulamasıdır. Kış bahçeleri eve bitişik olarak yapılabildiği gibi evden ayrı şekilde de tasarlanabilmektedir. Kış bahçelerinin kurulumu oldukça kolay ve hızlıdır. Kış bahçeleri tamamen cam olabileceği gibi çatı katı şeklinde de tasarlanabilmektedir. Kış bahçeleri tasarımlarında sürgülü ya da katlanabilir cam kullanılmaktadır. Kış bahçenizi bitkilerle doldurup kendinize yeşil bir alan kazanabileceğiniz gibi dilerseniz de mobilyalarla düzenleyip misafirlerini ağırlayabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Pergowin olarak sizler için tasarladığımız Sky-Light ürünü hem gökyüzünü görmenizi hem de yağmur, kar, dolu gibi hava koşullarından korunmanızı sağlamaktadır. Cam ya da zipperde sistemleri ile tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir. Ürünümüz birçok ahşap desene sahiptir. Kış bahçeleri yalıtımlı cam sistemleri sayesinde 4 mevsim kullanıcılara sıcak ortamlar sunmaktadır. Kış bahçelerinin tavanları isteğe bağlı olarak sabit ya da açılır özellikte yapılabilmektedir. İsteğe bağlı tek tuşla çalışsan cam sistemlerimiz sizlere kullanım kolaylığı da sağlayacaktır. Pergowin gölgeleme sistemleri olarak sizlere en kaliteli ve kullanışlı ürünleri sunmaya çalışmaktayız, dilerseniz sitemizi ziyaret edebilir ve ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.